Борусия Дортмунд триумфира с Купата на Германия след разгром над РБ Лайпциг

Снимка: Filip Singer - Pool/Getty Images

1854 0

Борусия Дортмунд е новият носител на Купата на Германия! "Жълто-черните" разгромиха РБ Лайпциг с 4:1 във финалния мач, проведен на "Олимпиащадион" в Берлин и донесоха радост на привържениците си с тотална доминация над съперника.

Още в 5-ата минута Джейдън Санчо получи хубав пас и от границата на наказателното поле откри резултата. Дортмунд продължи да е по-активния отбор и в 28-ата минута Ройс с прецизен пас изведе Ерлинг Холанд и норвежката голова машина не сгреши за 2:0. Лайпциг имаше добър шанс в 39-ата минута, но ударът на Александър Сорлот мина встрани.

В 45-ата минута отново Ройс подаде към Санчо, който беше точен за 3:0 с перфектен завършващ удар. В началото на вторара част РБ Лайпциг опита игра с къси пасове и натисна съперика, но не стигаше до по-сериозна голова възможност. В 72-ата минута Дани Олмо успя да върне едно попадение. Отново Холанд в 88-ата минута обаче сложи точка на спора.

Повече за отношенията между двата клуба прочетете тук.