Борусия Дортмунд се разправи с Манчестър Юнайтед

1906 0

Борусия (Дортмунд) направо размаза водения от Жозе Моуриньо Манчестър Юнайтед. Германците победиха с 4:1 "червените дяволи" в контролен мач от турнира International Champions Cup", който се игра на стадион "Шанхай Стейдиъм" в Китай.

В началото на срещата германците бяха по-активният отбор и логично в 19-ата минута излязоха напред в резултата. Точен бе Гонсало Кастро, който се възползва от суматоха в наказателното поле на "дяволите". В 36-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг удвои резултата от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Антонио Валенсия.

Втората част започна вихрено за жълто-черните. Вестфалци превъзхождаха съперника тотално и в 57-ата минута новото попълнение Дембеле направи резултата класически. Той се разписа, след прекрасна солова акция и остър шут в близкия ъгъл.

Две минути по-късно Хенрик Мхитарян вкара първия си гол за Юнайтед. Арменецът се разписа на празна врата след груба грешка в защитата на бившите му съотборници.

Четири минути преди края на редовното време Гонсало Кастро вкара втория си гол, оформяйки крайния резултат.

Манчестър Юнайтед: Джонстън (Ромеро - 46'), Джоунс (Рохо - 46'), Бейли, Валенсия (Перейра - 75'), Шоу, Блинд (Макнеър - 66'), Ерера, Мата, Мхитарян (Янузай - 66'), Лингард (Йънг - 46'), Мемфис (Рашфорд - 46')

Треньор: Жозе Моуриньо

Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Сократис (Бартра - 62'), Бендер (Мерино - 62'), Шмелцер (Бърнич - 63'), Паслак (Ларсен - 46'), Кастро, Роде (Шахин - 62'), Кагава (Ляйтнер - 63'), Дембеле (Пулишич - 63'), Рамос (Мор - 63'), Обамеянг (Хобер - 63')

Треньор: Томас Тухел