Борусия Дортмунд отново се срина в Бундеслигата

1345 0

Отборът на Борусия Дортмунд направи поредната си грешна стъпка в първенството на Германия, след като тимът направи 2:2 при визитата си на Кьолн в мач от 26-ия рунд на Първа Бундеслига.

Двете попадения на вестфалци бяха дело на звездата Ерлинг Холанд, който се разписа в третата минута, а в 90-ата спаси своите от загуба, след като Ондрей Дуда изравни резултата в 35-ата, а Исмаил Якобс обърна актива в полза на „козлите” след 65 минути игра.

Борусия бе далеч по-дейният отбор на „Рейн-Енерги Щадион”, но въпреки това Кьолн беше по-ефективният отбор и логично стигна до обрата, но красив гол на Холанд в края на срещата подели точките между двата тима.

Точката остави „жълто-черните” на пето място, като Борусия е на четири точки зад четвъртия Айнтрахт Франкфурт, който е с 47 пункта. Кьолн пък е 14-и с 23 точки.