Борусия (Д) затвърди възхода си и за Купата

1281 0

Позаспалият германски гранд Борусия (Дортмунд) затвърди възхода, в който се намира напоследък, с победа и класиране напред в турнира за Купата на Германия. "Жълто-черните" отстраниха члена на трета лига Динамо (Дрезден) с 2:0 с два гола на Чиро Имобиле, като продължи към четвъртфиналите в надпреварата.

Борусия обаче даде свидна жертва за успеха, след като звездата им Марко Ройс контузи лявото си коляно и напусна терена още през първото полувреме.

Дортмунд откри в 50-ата минута, възползвайки се от грешка в защитата на Динамо. Точен бе Имобиле. Отново италианецът се разписа за своя тим след изтичането на редовното време. Тогава Блажчиковски получи на фланга, върна на точката на дузпата, а Имобиле стреля точно, записвайки осмото си попадение през сезона.

Успехът е пети пореден в последните 6 мача за миналогодишния вицешампион.