Борусия (Д) без проблем стигна полуфинал за Купата

753 0

Борусия (Дортмунд) се класира на полуфиналите за Купата на Германия, след като победи Щутгарт. "Жълто-черните" се наложиха с 3:1 и чакат съперника си в следващата фаза.

Любопитното в този мач беше, че феновете на Борусия, подобно тези в Англия и по-конкретно привържениците на Ливърпул, изразиха протеста си срещу високите цени на билетите. Те не напуснаха стадиона, а хвърлиха тенис топки на терена.

Дортмундци не се бавиха и откриха резултата още в 5-ата минута, когато Ройс се разписа отблизо след подаване на Обамеянг.

Четвърт час по-късно Щутгарт се върна в мача, след като Руп се разписа от 20 метра за 1:1.

Борусия отново излезе напред в резултата преди почивката - голът бе дело на Обамеянг. В последните секунди на двубоя "жълто-черните" затвърдиха победата си, след като точен от чудесна позиция бе Мхитарян. Обамеянг бе намесен и в този гол - той асистира на съотборника си.

В другия мач Вердер надделя със същия резлутат - 3:1, над Байер Леверкузен.