Байерн пречупи Ман Сити чак в края (ВИДЕО)

2439 0

Байерн (Мюнхен) победи с 1:0 Манчестър Сити в мач от Група Е на Шампионската лига.

Срещата се игра пред 68 000 зрители на ст. "Алианц Арена" в Мюнхен. Домакините доминираха от първата до последната минута, но сериозни пропуски направиха Томас Мюлер и доскорошният голмайстор на Борусия Дортмунд Роберт Левандовски.

В крайна сметка справедливостта възтържествува и по-добрият отбор победи. Скъпоценният гол падна едва в последната, 90-та минута, като негов автор бе не нападател, а защитник - Жером Боатенг, реализирал при асистенция на Марио Гьотце.

Играчите на Байерн имаха на два пъти претенции за дузпа, единият път за нарушение срещу Мюлер, а вторият път за игра с ръка в наказателното поле на гостите. За "баварците" не игра Франк Рибери, а другата голяма звезда - Ариен Робен, влезе четвърт час преди края на мястото на Мюлер.