Байерн прати Борусия (Д) сред изпадащите с 2:1 и прекъсна черна серия

1159 0

Германският колос Байерн направи впечатляващ обрат до 2:1 в мача срещу Борусия (Д) от поредния кръг в Първа Бундеслига. Така "баварците" прекъснаха "черна" серия от 4 срещи без успех като домакин срещу тима на Юрген Клоп. С тази победа Байерн прати Борусия в зоната на изпадащите. Това е 5-а поредна загуба в първенството за тима на Клоп. Дузпа в 85-ата минута, реализирана от Ариен Робен донесе трите точкиза Байерн, а големият грешник в тази ситуация беше Невен Суботич.

Преди мача треньорът на Байерн Пеп Гуардиола имаше само четири загуби срещу германски отбор, като три от тях бяха именно срещу Борусия. Гостите поведоха в 30-ата минута. Центриране на Пиер-Емерик Обамеянг отдясно беше посрещнато с глава от Марко Ройс и след рикошет в Мехди Бенатия топката навести мрежата. 20 минути преди края на мача на терена се появи Франк Рибери, за да спасява положението. Само минута по-късно Роберт Левандовски направи 1:1 след асистенция на Рибери. А пет минути преди края грешка на резервата Суботич доведе до дузпа за Байерн. Сърбинът сам позволи на Рибери да открадне топката и да навлезе в пеналтерията, където беше задържан за ръката от Суботич и реферът посочи бялата точка. Робен безапелационно реализира.