Байерн Мюнхен триумфира срещу Херта у дома

1484 0

Байерн Мюнхен води на Херта Берлин с 5:0 в мач от третия кръг на германската Бундеслига. Още в 6-ата минута Томас Мюлер изведе баварците напред, като засече подаване на Алфонсо Дейвис и прати топката в мрежата за 1:0.

В 35-ата минута Роберт Левандовски покачи на 2:0. Останаха съмнения за засада, но след проверка на VAR голът беше зачетен. В 49-ата минута младият талант на Байерн Джамал Мусиала направи резултата класически след асистенция на Мюлер. В 70-ата отново Левандовски се разписа и направи резултата 4:0, а в 84-ата минута оформи своя хеттрик за крайното 5:0.

С победата Байерн Мюнхен вече има 7 точки в актива и се изравни на върха на таблицата с отборите на Байер Леверкузен и Фрайбург. Берлинчани все още нямат спечелена точка и са единственият отбор с 0 точки в класирането.