Байерн Мюнхен прегази Байер Леверкузен, вкара 5 гола за 33 минути

1531 0

Байерн Мюнхен се разправи по безапелационен начин с Байер Леверкузен в двубой от осмия кръг на Първа Бундеслига. "Баварците" разнебитиха съперника с 5:1, като и петте си попадения във вратата им шампионите вкараха през първото полувреме.

Голеадата на "БайАрена" започна в 4-ата минута, когато Роберт Левандовски вкара дежурно попадение, а в 30-ата се разписа още веднъж. Четири минути по-късно с попадение се отчете и Томас Мюлер, а с 2 гола в 35' и 37' Серж Гнабри направи ситуацията за "аспирините" плачевна.
Все пак Байерн остави головете в първото полувреме и не доразстрои допълнително противника след почивката. Вместо това Байер съумя да върне едно попадение, дело на Патрик Шик в 55-ата минута, но силите им стигнаха само да загубят с 1:5 у дома.
Германският шампион е лидер в класирането с 19 спечелени точки, с 1 повече от втория Борусия (Дортмунд). В миналия кръг "баварците" регистрираха първата си загуба през сезона - 1:2 от Айнтрахт Франкфурт.