Байерн Мюнхен пак не спечели - преднината пред втория в Бундеслигата се топи стремглаво (ВИДЕО)

2066 0

Германският шампион Байерн Мюнхен завърши наравно 1:1 срещу Айнтрахт Франкфурт в дербито от 18-ия кръг на Бундеслигата. Така баварците събраха 37 точки - вече само една повече от втория в класирането Унион Берлин. Айнтрахт пък загуби мястото си в топ 4 и остава пети с 32 пункта.

Байерн записа трето равенство в първенството, въпреки че поведе с 1:0 през първото полувреме чрез Лерой Сане. В 69-ата минута Коло Муани успя да изравни за гостите в мач, в който чистите положения за гол бяха твърде малко пред двете врати.

Чрез попадението Коло Муани вече е замесен в 17 попадения в първите си 17 мача в Бундеслигата. Откакто Opta има толкова подробни статистически данни (сезон 2004/05), има само един играч с повече участия в гол след първите си 17 мача в Бундеслигата - Марселиньо от Херта през 2004 година.

Неговият съотборник Макото Хасебе също се записа в историята, след като на 39 години и 10 дни стана най-старият полеви футболист на Айнтрахт, който играе в официален мач в цялата история на клуба.

В следващия кръг Байерн е гост на седмия в класирането Волфсбург (5 февруари), докато Айнтрахт Франкфурт посреща у дома предпоследния в класирането Херта (4 февруари).