Байерн Мюнхен надви Борусия Дортмунд в голово шоу и вдигна Суперкупата на Германия

Снимка: Gulliver/GettyImages

4592 0

Отборът на Байерн Мюнхен победи Борусия Дортмунд в мача за Суперкупата на Германия. Баварците надделяха с 3:2 над своя съперник на "Алианц арена". Корентен Толисо и Томас Мюлер дадоха преднина на играчите на Ханзи Флик до средата на първата част, но Юлиан Бранд върна едно попадение. През второто получвреме Ерлинг Холанд изравни, но Йошуа Кимих в самия край на срещата отбеляза победния гол.

Така играчите на Байерн Мюнхен спечелиха 5-ти трофей в последните 4 месеца, след като вече триумфираха в Бундеслигата, Купата на Германия, Шампионската лига и Суперкупата на Европа. А ето и всичко по-интересно от днешната среща.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

В 9-тата минута Байерн Мюнхен стигна до първа опасност пред вратата на Борусия Дортмунд. След центриране отдясно топката достигна до Йошуа Кимих, който стреля с глава, но по никакъв начин не затрудни Марвин Хитц.

В 17-тата минута Марко Ройс направи хубав пробив, след което стреля към вратата на Нойер, но топката срещна външната страна на мрежата на вратата.

1:0! При последвалата контраатака Байерн Мюнхен откри резултата. Роберт Левандовски се бе изместил на десния фланг и бе намерен от Томас Мюлер. Впоследствие полякът намери Толисо, чийто удар в началото бе спасен от Хитц, но при добавката вратарят нямаше шанс.

В 24-тата минута Борусия Дортмунд организира добра атака. Топката достигна до Марко Ройс, който обаче се забави твърде много. В крайна сметка германецът отправи удар, но той бе спасен от Нойер.

2:0! В 32-рата минута Байерн Мюнхен достигна до втори гол. След продължително разиграване пред половината на "жълто-черните" топката достигна до Алфонсо Дейвис. Канадският бек центрира в наказателното поле, където чакаше Томас Мюлер, който с глава покачи на 2:0!

В 37-мата минута Байерн Мюнхен опита да застраши вратата на Дортмунд чрез чудесно организирана контраатака. В самия ѝ завършек обаче Кингсли Коман не успя да завърши, след като топката му бе отнета от краката.

2:1! В 40-тата минута гостите намалиха резултата. След преса в половината на Байерн Мюнхен домакините сбъркаха. Топката се озова в Ерлинг Холанд, който реши да комбинира с Юлиан Бранд и немският национал разпечата Мануел Нойер.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

В 47-мата минута отборът на Борусия Дортмунд организира отлична атака. Топката достигна до Тома Мюние, който се озова на много добра голова позиция, но стреля високо над вратата на Нойер.

2:2! В 54-тата минута Дортмунд стигна до равенство в резултата. Първа Махмуд Дауд отне топката на играчите на Байерн Мюнхен, а след това Томас Дилейни изведе по великолепен начин Ерлинг Холанд, който не сбърка!

Само 5 минути след гола Борусия Дортмунд можеше да стигне до пълен обрат. Отново Ерлинг Холанд бе изведен зад отбраната на баварците, но този път Мануел Нойер се оказа последна предграда пред гола.

3:2! В 82-рата минута Байерн Мюнхен отново излиза напред в резултата. Йошуа Кимих открадна топка в центъра на терена и комбинира с Роберт Левандовски. Полякът реши да не стреля и върна на Кимих. Немският национал стреля към вратата, Хитц спаси удара му, но при добавката Кимих реализира за 3:2!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАЙЕРН МЮНХЕН: Мануел Нойер, Бенжамен Павар, Лука Ернандес, Никлас Зюле, Алфонсо Дейвис, Йошуа Кимих, Корентен Толисо, Хави Мартинес, Кингсли Коман, Томас Мюлер, Роберт Левандовски

БОРУСИЯ ДОРТМУНД: Марвин Хитц, Емре Джан, Матс Хумелс, Мануел Аканджи, Тома Мюние, Феликс Паслак, Юлиан Бранд, Махмуд Дауд, Томас Дилейни, Марко Ройс, Ерлинг Холанд

ПРЕДИ ДВУБОЯ:

През миналия сезон Байерн Мюнхен записа требъл, като освен споменатите вече отличия, прибави към витрината си и трофея в Шампионската лига. Преди седмица баварците триумфираха и в мача за Суперкупата на Европа, затова тази вечер на „Алианц Арена“ футболистите на Ханзи Флик ще се опитат да спечелят 5-ти трофей в рамките на последните 4 месеца. През уикенда обаче Байерн Мюнхен бе „свален на земята“, след като допусна поражение с 1:4 при гостуването си на Хофенхайм.

Отборът на Борусия Дортмунд започна сезона колебливо и след победата срещу Борусия Мьонхенгладбах от първия кръг в Бундеслигата допусна загуба от Аугсбург преди няколко дни. През миналата година играчите на Лусиен Фавър надделяха над същия съперник с 2:0 в мача за Суперкупата на Германия, но отстъпиха и в двете срещи с Байерн Мюнхен в Бундеслигата, като дори не успяха да реализират гол.