Байерн Мюнхен качи Бохум на седмия етаж, само 1 гол в останалите 3 мача в Германия

1008 0

Байерн Мюнхен разгроми Бохум с 7:0 в среща от 5-ия кръг на германската Бундеслига. Баварците водеха с четири гола още до почивката, след като Сане даде старт на головата фиеста в 17-ата минута.

600 секунди по-късно Кимих покачи на 2:0 след асистенция на Сане. В 32-ата минута резултатът стана класически след попадения на Гнабри, а в края на първото полувреме защитникът Ламбропулос си вкара автогол.

Роберт Левандовски вкара дежурния си гол за 5:0 в след малко повече от час игра, а в 65-ата минута Кимих вкара втория си гол в срещата. Ерик Чупо-Мотинг замени Лева в 68-ата минута и само 10 по-късно се разписа във вратата на Бохум за крайното 7:0. В края на срещата пък гол на Томас Мюлер бе отменен с ВАР заради засада.

С победата си баварците поне временно се изкачиха на първото място с актив от 13 точки и голова разлика 20:4 след първите пет кръга в Германия!

Резултати от останалите срещи в кръга, които започнаха в 16:30 ч.:

Арминия Билефелд 0:0 Хофенхайм

Аугсбург 1:0 Борусия Мьонхенгладбах

Майнц 0:0 Фрайбург