Байерн Мюнхен и Борусия (Дортмунд) се оказаха изоставащи, но само единият успя да победи в Бундеслигата

1709 0

Германският шампион Байерн Мюнхен осъществи пълен обрат и спечели срещу Майнц 05 с 2:1 у дома. Баварците се оказаха изоставащи в резултата в 22-рата минута и се оттеглиха с гол пасив на почивката. През втората част обаче Кингсли Коман (53') и Мусиала (74') се разписаха и донесоха 3-те точки на своя отбор.

Успехът за баварците дойде напълно заслужено, тъй като имаха тотално превъзходство и при опитите за гол (21 срещу 9), и при владеенето на топката (65% срещу 35%), както и при точните удари (7 срещу 4).

Така Байерн събра 37 точки на върха след 15 изиграни кръга и дори увеличи преднината си пред Борусия (Дортмунд). След като го победи преди седмица, сега Борусия допусна нова издънка и вече изостава с 6 пункта.

Тимът също се оказа назад в резултата в своята среща с Бохум след гол в 40-ата минута. През второто полувреме гостите опитаха всичко, за да обърнат развоя, но успяха да стигнат до само едно попадение - на Брандт, 5 минути преди края на редовното време.