Байер Леверкузен сложи край на легендарния сезон със спечелена Купа на Германия (ВИДЕО)

1677 0

Байер Леверкузен сложи край на незабравимия си сезон с нов успех. Той дори е с цената на втори трофей през кампанията в рамките на 53 двубоя и само една загуба.

Левекузен с дубъл в Германия

В съботната вечер "аспирините" спечелиха с 1:0 финала за Купата на Германия срещу втородивизионния Кайзерслаутерн. Срещата се проведе на Олимпийския стадион в Берлин, а в герой за победителите се превърна Гранит Джака със страхотното си попадение в 16'.

В свой стил швейцарският национал се разписа от дистанция за единствения гол в срещата. През второто полувреме възпитаниците на Алонсо трябваше да са безкрайно концентрирани, тъй като доиграваха с човек по-малко.

Одилон Косуну успя в 44-ата минута да си изкара втори жълт картон, след като още в 3-ата минута бе официално предупреден. Дори и това обаче не попречи на Леверкузен да спечели едва четвърти трофей в историята си - два от които през изминалия сезон.

Двата отбора за последно бяха играли в началото на 2015 г. и отново за Купата на Германия, но на осминафиналите - Леверкузен спечели като домакин след продължения с 2:0.

Още: Шаби Алонсо ще опита да върне Кристиано Роналдо в Европа

Още: Точните думи на Даниеле Де Роси, които предвещаха краха на Байер Леверкузен срещу Аталанта

Шаби Алонсо призна очевидното след тежката загуба на Байер Леверкузен от Аталанта

Героят на Аталанта - Лукман, посочи най-важното качество на Гасперини и как той го подобри

Кой плаче и кой празнува след триумфа на Аталанта в Лига Европа?