Байер (Л) и Борусия (М) громят в Бундеслигата

Снимка: Getty images/Gulliver

1237 0

Байер (Леверкузен) и Борусия (Мьонхенгладбах) постигнаха убедителни победи в мачовете си от 27-ия кръг на германската Първа Бундеслига. "Аспирините" прегазиха с 4:0 Хамбургер, а Борусия разби с 4:1 Хофенхайм.

Отборът от Леверкузен поведе с бърз гол на Гонзало Кастро още в 7-ата минута след пас на Белараби. В края на полувремето пък Кастро асистира на Кислинг, който вкара и втори гол малко след почивката за класическото 3:0. Гонзало Кастро и Карим Белараби изработиха и последното попадение в мача за 4:0. След успеха си Леверкузен е четвърти с 48 точки. Хамбургер остава на 16-а позиция с 25.

Борусия (Мьонхенгладбах) допусна Хофенхайм да поведе в резултата, но последва пълен обрат до 4:1. Домакините вкараха чрез Свен Шиплок в 17-ата минута след пас на Роберто Фирмино, но Макс Крузе (26-дузпа) изравни, а Патрик Херман (31) след пас на Вендт и Рафаел (36) направиха обрата пълен още до почивката. Крайното 4:1 за "жребците" оформи Патрик Херман (51) след втора асистенция в мача Макс Крузе, подал и за гола на Рафаел. Така Мьонхенгладбах записа трети пореден успех за първенство и се утвърди на третото място във временното класиране с актив от 50 точки. Хофенхайм е седми с 37 точки.

Айнтрахт (Франкфурт) и Хановер напраивха зрелищно равенство 2:2. "Орлите" от Франкфурт взеха комфортен аванс след головете на Александър Мадлунг (27) след пас на Очипка и Щефан Айгнер (54) след подаване на Харис Сеферович. Марсело (68) след асистенция на Киотаке и Дидие Я Конан (82) след пас на Ларс Щиндъл донесоха точката за гостите. След равенството Айнтрахт е осми с 35 точки, а Хановер е на 15-о място с 28 точки.

Волфсбург записа пета поредна домакинска победа за първенство, след като срази опашкаря Щутгарт с 3:1 в двубой от 27-ия кръг на германската Бундеслига. "Вълците" поведоха едва в края на първата част с попадение на швейцарския национал Рикардо Родригес (41-дузпа), а малко след това Мартин Харник (44) изравни след пас на Костич.

След почивката отново Рикардо Родригес (65) и Андре Шюрле (76) след асистенция на Кевин де Бруйне довършиха швабите. Така Волфсбург събра 57 точки и остава твърдо на второто място във временното класиране. Щутгарт е последен с 23 точки.

Вердер и Майнц пък завършиха 0:0 в Бремен. Така „бременските музиканти” събраха 35 точки и са на девето място във временното класиране. Майнц е 11-и с 31 точки.

Фрайбург пък излъга у дома Кьолн с минималното 1:0. Попадението за успеха на брайзгауци реализира Майк Франц (37) след подаване на Оливер Зорг. След победата си Фрайбург е на 14-о място с 28 точки. Кьолн остава на 12-а позиция с 30 точки.