Аугсбург поднесе изненадата и сломи шампиона Байерн Мюнхен

1819 0

Аугсбург изненада мнозина и успя да победи Байерн Мюнхен в мач от седмия кръг на германската Бундеслига. Момчетата на Енрико Маасен победиха с минималното 1:0 германския шампион на своята "Арена Аугсбург". Единствения гол в мача бе дело на Мергим Бериша.

Първото полувреме бе доста равностойно. Двата тима си размениха няколко положения, които бяха пропуснати от Максимилиян Бауер и Флориан Нидерлахер за домакините, а за Байерн близо до гола бяха Садио Мане и Лерой Сане.

В 59-ата минута Аугсбург изненада всички по трибуните, повеждайки в резултата. Мергим Бериша бе на правилното място в наказателното поле и след хубаво подаване нямаше как да сгреши от непосредствена близост и откри резултата. До края на мача баварците се опитваха всячески да изравнят резултата, но защитата на Аугсбург успя да издържи.

След паузата за националните отбори Байерн Мюнхен приема Байер Леверкузен у дома на "Алианц Арена" на 30 септември, а Аугсбург ще мери сили като гост с Шалке.