Никой от 14 г. насам не е нанасял повече удари към вратата на Байерн за едно полувреме от Барса

1655 0

Барселона загуби втория си мач в груповата фаза на Шампионска лига, отстъпвайки с 0:2 на Байерн Мюнхен. Но каталунците направиха едно наистина много силно първо полувреме срещу германския шампион.

Гостите са нанесли рекорден брой удари към вратата, пазена от Мануел Нойер, от 2008 година насам, информира "Opta". Става дума за 10 удара. В последните 14 години никой тим не е успявал да стори това на "Алианц Арена" в най-силния европейски клубен турнир.

През октомври 2008 г. италианският Фиорентина направи силно полувреме на стадиона в Мюнхен. И тогава обаче "виолетовите" не успяха да реализират гол и мачът завърши с победа с 3:0 за Байерн.

Първото полувреме на Байерн - Барселона завърши 0:0, а в началото на второто "баварците" вкараха 2 пъти за 4 минути. Ето какъв антирекорд на "Камп ноу" записа Виктория (Пилзен) в първия мач в групата.