Айнтрахт пак едва отърва загубата в Германия: Нкунку спаси "орлите" в самия край

1029 0

Германският Айнтрахт Франкфурт затвърди неособено убедителната си форма и отново едва отърва поражението в германската Бундеслига. "Орлите" завърши при равен резултат 1:1 при домакинството си срещу Кьолн от 3-тия кръг.

Флориан Кайнц откри за гостите две минути преди края на първото полувреме, след като бе точен от дузпа. Домакините бяха безпомощни пред гола чак до 87-ата минута, когато новопривлеченият Ниелс Нкунку успя да възстанови паритета.

Айнтрахт Франкфурт несъмнено бе по-добрият отбор на терена, но това не бе изразено в резултата. ДОмакините владееха топката в 60% от времето, като имаха два пъти повече опити за гол (12 срещу 6) и два пъти повече точни удари (4 срещу 2).

Те изпълниха и значително повече ъглови удара - 8 срещу 1. Статичните положения са едно от силните оръжия на "орлите", но в пореден мач те не могат да се възползват от тях.

Айнтрахт остава непобеден от старта на сезона, но с две равенства и един успех (5 точки). Предстои пауза за националните отбори, след което гостува на Бохум (16.09). Кьолн пък остава без победа - едно равенство и две загуби, като след паузата приема у дома Хофенхайм (16.09).