Борусия (Дортмунд) си върна преднината на върха

1363 0

Борусия (Дортмунд) си върна преднината на върха, след като победи с 3:2 Байер (Леверкузен) в много интересен мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига. Така Борусия (Дортмунд) възвърна аванса си от три точки на върха в Германия пред Байерн Мюнхен, докато Байер е на седмото място с 36 точки.

В 30' домакините поведоха след гол на Дан Загаду, който засече подаване на Санчо от корнер. Седем минути по-късно Байер се върна в мача,след като точен бе Кевин Воланд след асистенция на Хавец.

Радостта им не потрая дълго, тъй кати само 60 секунди бяха нужни за Дортмунд обаче да се върне преднината, като точен в 38-та беше Санчо. След почивката Борусия успя да увеличи аванса си на два гола, след като в 60-та Марио Гьотце се разписа след фаул. Джонатан Тах намали до 3:2, но с това само оформи крайния резултат.