45 срещи без загуба! Леверкузен оцеля и срещу Борусия Дортмунд (ВИДЕО)

792 0

Борусия Дортмунд НЕ успя да сложи край на уникалната серия без загуба на Байер Леверкузен. "Аспирините" изравниха за крайното 1:1 едва в 96-ата минута при 7 добавени минути на “Сигнал Идуна Парк”.

Дортмунд с важен успех за Европа

В големия герой за сигурния шампоион от Леверкузен се превърна Станишич, след като засече топката с глава при центриране от корнер. Така "аспирините" не са отстъпвали пред никой в последните си 45 срещи.

Националният стрелец на Германия Никлас Фюлкруг бе точен след асистенцията на Забицер в 81', когато от близка дистанция отправи неспасяем удар.

Заключителните минути донесоха много драма за гостите, които първо остана с десет души заради директен червен картон на Бонифейс, но след преразглеждане той беше отменен.

Крайното равенство е голям минус за домакините, които с победа щяха да изравнят четвъртия Лайпциг (59 пункта). Трети е Щутгарт с 4 точки повече, а разликата между Леверкузен и Байерн Мюнхен става 14 точки, но без никакво значение.

Още: Три големи клуба от Бундеслигата преследват Меси, но не Лионел

Повторение на позабравен финал или поредно шоу: Целта пред ПСЖ, Борусия Дортмунд, Байерн Мюнхен и Реал Мадрид е една!

Нежелан, но единствен: Манчестър Юнайтед може да се похвали само с едно в Шампионска лига