Повторение на позабравен финал или поредно шоу: Целта пред ПСЖ, Борусия Дортмунд, Байерн Мюнхен и Реал Мадрид е една!

Снимка: Getty Images / Колаж: SportLive

1580 0

Четвъртфиналната фаза на Шампионска лига за сезон 2023/24 вече е в историята. Футболните фенове станаха свидетели на осем фантанстични двубоя, които определиха най-добрите 4 отбора, които ще продължат напред в борбата за най-ценното отличие.

ПСЖ срещу Борусия Дортмунд

Френският гранд ПСЖ си гарантира трето участие на полуфинал в "турнира на богатите" за последните 5 години, след като отстрани Барселона в четвъртфиналната фаза след общ резултат от 6:4. Безкрайно интересен бе двубоят на "Монжуик", в който парижани победиха каталунците с 4:1, възползвайки се от численото си предимство на терена.

Още: Кошмар за Гуардиола: Реал Мадрид изсмука душата на Манчестър Сити и ги изхвърли след дузпи! (ВИДЕО)

Мбапе и ПСЖ мечтаят за Шампионска лига

Съперник на парижани ще бъде Борусия Дортмунд. Германският гранд също трябваше да осъществява обрат над испански такъв, а именно - Атлетико Мадрид. Възпитаниците на Един Терзич се справиха с "дюшекчиите" с общ резултат 5:4 и ще търсят класиране на финал за първи път след сезон 2012/13, когато бяха победени на "Уембли" от Байерн Мюнхен.

Байерн Мюнхен срещу Реал Мадрид

Байерн Мюнхен използва огромния си опит и отстрани амбициозния тим на Арсенал в четвъртфиналната фаза. Възпитаниците на Томас Тухел победиха след 3:2 в общия резултат и продължават да мечтаят за седмата титла в Шампионска лига.

Още: Опитът си каза думата: Байерн Мюнхен отстрани Арсенал, без да блести, и е на полуфинал в Шампионска лига (ВИДЕО)

Съперник на баварците в предпоследната фаза ще бъде Реал Мадрид. "Кралете" се изправиха срещу актуалния шампион Манчестър Сити и след общ резултат 4:4, но успех при лотарията на дузпите - мадридчани ще мерят сили с баварците за място на финала на "Уембли".

Да оправдаеш резила си със съдията... срам и позор

Нежелан, но единствен: Манчестър Юнайтед може да се похвали само с едно в Шампионска лига

Арсенал трябва да бие Байерн Мюнхен и да спечели Шампионска лига или ще бъде посрамен от "слабак"