31 гола в 8 мача: Зрелище на 1/16-финалите за Купата на Германия, Байерн Мюнхен вкара 5 на Аугсбург

1340 0

Във вечерта на 19 октомври се изиграха 8 мача от 1/16-финалите за Купата на Германия, в които паднаха общо 31 гола. Два от сблъсъците бяха решени след изпълнение на дузпи, а един завърши след продължения.

Грандът Байерн Мюнхен се разправи с Аугсбург като гост със звучното 5:2. Първото полувреме завърши 1:1, но след почивката баварците вдигнаха оборотите и си свършиха работата. Головете за тима на Юлиан Нагелсман бяха дело на Ерик Максим Чупо-Мотинг (2), Кимих, Джамал Мусиала и Алфонсо Дейвис.

Борусия Дортмунд също продължи към 1/8-финалите, побеждавайки Хановер като гост с 2:0. "Жълто-черните" получиха ранен аванс след автогол в 11-ата минута, а в 71-ата Белингам "затвори" мача с гол от дузпа. Карим Адейеми пък бе изгонен с директен червен картон в 85-ата минута за грубо нарушение.

Вердер Бремен на българския национал Илия Груев не успя да прескочи 1/16-финалите и отпадна рано-рано от битката за Купата - тимът му завърши 2:2 в редовното време при визитата си на Падерборн, в продълженията нямаше повече попадения и така се стигна до дузпи, които Хановер спечели с 5:4. Груев изпълни четвъртата за Вердер и бе точен, но Леонардо Битенкур пропусна последната пета.