Снимка: Gulliver/GettyImages

1783 0

Френският шампион и хегемон в последните години ПСЖ започва да набира скорост след двете загуби в първите два кръга. Парижани записаха втора поредна победа, този път с класическото 3:0 над Ница и събраха 6 точки след първите две срещи.

В състава се завърна Килиан Мбапе, който записа първи мач за новия сезон. Именно той откри резултата след точно изпълнена дузпа в 38-ата минута, отсъдена за нарушение именно срещу него. В първата минута на добавеното време френският нападател бе с основна заслуга и за второто попадение за своя тим, след като проби добре и стреля, а отбитата от вратаря топка попадна в краката на Анхел ди Мария, който нямаше как да сбърка от непосредствена дистанция.

В 66-ата минута именно аржентинецът изпълни пряк свободен удар, при който топката кацна на главата на Маркиньос и бразилецът не сбърка, за да оформи крайния резултат. За ПСЖ предстои гостуване на Реймс след точно седмица (27.09), докато за Ница - гостуване на Бордо на същата дата.