Верати защити Неймар след червения картон

Снимка: БГНЕС

1077 0

Полузащитникът на Пари Сен Жермен подкрепи своя съотборник Неймар, който бе изгонен в мача от 10-и кръг на френския шампионат с Марсилия (2:2).

"На мястото на Неймар щях да загубя самообладание 15 минути по-рано. Съперникът нарушава правилата, арбитърът свири, следва второ нарушение, трето, четвърто... Футболистите трябва да бъдат защитавани. Когато играеш с Барселона, след втория фаул срещу Меси получаваш жълт картон.

Същата е ситуацията и в евротурнирите. Неймар дори не докосна съперника. Съдията беше на два метра и реши, че Неймар е ударил Окампос. Това е решение, което не мога да приема", коментира Верати, цитиран от Le Parisien.