Кавани спаси ПСЖ от поражение в Марсилия

Снимка: Getty Images/Gulliver

1417 0

Марсилия и Пари Сен Жермен завършиха 2:2 във възловия мач от 10-и кръг на френското първенство. Двубоят се игра на стадион "Велодром" пред 60 000 зрители.

Луис Густаво даде преднина на домакините с далечен изстрел в 16-ата минута, а в 33-ата голямата звезда на парижани Неймар възстанови равенството. Марсилия отново поведе с точен изстрел на Флориан Товен 12 минути преди края, а малко преди края на редовното време Неймар получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно.

Бразилецът бе фаулиран от аржентинското крило Лукас Окампос и след като се изправи, блъсна леко опонента си, а той падна артистично, което доведе до изгонването на най-скъпия футболист в света. Единсон Кавани обаче успя да спаси ПСЖ от първо поражение за сезона с гол от пряк свободен удар в допълнителното време. ПСЖ е начело в класирането с 26 точки, а Марсилия с 18 заема пето място.