Само Мбапе не беше достатъчен на ПСЖ срещу Лил (ВИДЕО)

1296 0

Победната серия на ПСЖ срещу Лил и цялостно в Лига 1 приключи при визитата на парижани в неделя вечер на “Пиер-Мороа”. Домакините успяха да измъкнат точка от шампиона с попадение на Дейвид в последната от добавените четири минути.

Мбапе води със страховита разлика сред голмайсторите

Всичко за гостите се развиваше по план, след като Килиан Мбапе до последно бе оформил аванса с попадението си от дузпа в 66-ата минута. Това бе 16-ия му гол от началото на шампионата и остава едноличен лидер с огромна преднина пред втория Адамс (7 гола) от Монпелие.

ПСЖ беше спечелил последните си 8 двубоя в Лига 1 и 4 с Лил, но днес серията приключва. Това е второ реми за "принцовете" през седмицата, след като не успяха да победят и Дортмунд при визитата си (1:1).

Възпитаниците на Енрике обаче остават на върха във временното класиране с 37 точки и 5 пред втория Ница. Южняците обаче изпускат много точки в последно време, включително и този уикенд с поражението си от Льо Авър с 1:3. Трети е Монако с 30 пункта, а Лил е следващ с 28.

Още: Кордоба от Левски и Кейлор Навас от ПСЖ са четвъртите най-скъпи играчи в Централна Америка

Луис Енрике се закани: ПСЖ ще стане много по-силен

"Приличах на клечка за зъби": Серхио Рико разкри през какво е минал след падането от кон