ПСЖ завърши годината с категоричен успех, но остава трети в Лига 1

772 0

Пари Сен Жермен завърши годината с убедителен успех над Страсбург с 4:0 в среща от 17-ия кръг на френската Лига 1. Трите точки оставиха парижани на третата позиция в класирането зад отборите на Лион и Лил, които са с пункт повече.

Шампионите поведоха в 18-ата минута след попадение на младия талант Тимоти Пембеле, а по този начин приключи и първата част. След почивката възпитаниците на Томас Тухел трябваше да чакат до заключителните десетина минути на двубоя, за да сложат точка на спора, като точни последователно бяха Килиан Мбапе, Идриса Гей и Мойс Кийн.

Страсбург остава над зоната на изпадащите с 14 точки, на две от опасната зона. В първите си мачове за 2021 година ПСЖ гостува на Сент Етиен, докато Страсбург е домакин на Ним. Останалите резултати:

Бордо – Реймс 1:3

Ланс – Брест 2:1

Ница – Лориен 2:2

Ним – Дижон 1:3

Рен – Метц 1:0

Анже – Марсилия 2:1

Лион – Нант 3:0

Монако – Сент Етиен 2:2