ПСЖ взе дербито, а Златан влезе в историята

1127 0

Пари Сен Жермен удари Олимпик Марсилия в голямото дерби на френската Лига 1 и затвърди лидерската си позиция в класирането. Парижени се наложиха с 2:1 с два гола на Златан Ибрахимович, който пък влезе в историята на клуба като най-резултатен негов футболист. Шведът записа на сметката си 110 гола с тази фланелка, с 1 повече от досегашния рекордьор Педро Паулета.

ПСЖ обаче трябваше да прави обрат, за да вземе трите точки. И двете попадения на Ибрахимович паднаха след точно изпълнени дузпи.

Гостите откриха резултата в 30-ата минута, след добра атака. Мичу Батшуай оползотвори центриране на Барада и вкара за 1:0.

ПСЖ осъществи пълен обрат малко преди полувремето. В 41-ата минута стражът на Марсилия се опита да изпревари Ибрахимович за топката, но извърши нарушение. Съдията показа бялата точка и шведската звезда реализира хладнокръвно. Малко преди почивката парижани получиха втора дузпа, след като Роландо игра с ръка. Ибрахимович повтори упражнението - 2:1.

Олимпик можеше да спечели точка в дербито, но в 55-ата минута Барада изпусна дузпа.