ПСЖ удиви със 17-а победа в Лига 1

713 0

Пари Сен Жермен продължава да смайва с представянето си във френското първенство, след като записа седма поредна победа у дома от началото на сезона. Парижани нямат загуба за първенството от март 2015 г.

В този кръг столичният тим се наложи с 2:0 над Бастия, като не срещна големи трудности за успеха. ПСЖ владееше топката в 76% от времето. Тиаго Силва откри в 29-ата минута, а 10 минути по-късно Максуел покачи на 2:0. Топката попадна у него след грешка на съперников играч в защита и той от движение я закова в далечния горен ъгъл на вратата - 2:0.

Това бе 17-а победа за ПСЖ в първите 20 кръга на Лига 1. Отборът на Лоран Блан остава единственият от топ 5 на първенствата в Европа, който още няма загуба.

Парижани са на върха на класирането с 54 точки, като вторият Монако е с 22 по-малко, макар и с мач по-малко.