ПСЖ разкости кандидат за Шампионска лига

687 0

Френският шампион ПСЖ продължава поредицата си от силни мачове, след като тази вечер записа 6-и пореден успех в Лига 1 и общо 12-а поредна победа във всички турнири. Поредната жертва на тима беше Анже, след като Златан Ибрахимович и компания стигнаха до категорична победа с 5:1 над 3-ия в класирането.

Старт на головото шоу даде именно Ибра, който в 32' материализира подаване на Блейз Матуйди и "отпуши" своя отбор, който до края на двубоя реализира още 4 попадения.

В 40' Лукаш Моура се разписа след пас на Грегори ван дер Вийл, а защитникът сам отбеляза 3-ото попадение 9 минути след началото на второто полувреме. В 63' и в 66' Анхел Ди Мария блесна с два гола, като те се оказаха и последните в мача. Преди попаденията на аржентинеца Капел вкара почетния гол за Анже.

В класирането ПСЖ няма никакви проблеми и се намира на първо място с рекордната разлика от 24 точки пред Монако. Анже е с 34 пункта на 4-о място.