ПСЖ помете Анже, Кавани с лично постижение (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1131 0

Отборът на ПСЖ постигна изразителна победа като гост с 5:0 над Анже в мач от 12-я кръг на Лига 1. Това бе 10-та победа за парижани, които с актив от 32 точки са еднолични лидери в класирането. За домакините пък това бе трета загуба и с актив от 13 пункта те са 13-ти.

Головото шоу стартира още в 5', когато Килиан Мбапе получи прекрасно центриране от Даниел Алвеш и с удар от движение изведе своите напред. След още 9' гениалността на бразилския играч блесна отново и по подобен начин той изведе и Юлиан Дракслер, а за немският национал остана най-лесното и той покачи на 2:0.

15' преди почивката Мбапе проби по десния фланг и нахлу в наказателното поле. Френския голмайстор видя включването на Единсон Кавани зад гърба му и с пета комбинира, а уругваецът се разписа за 3:0. 15' след подновяването на играта Кавани вкара и втория си гол в срещата, който е и под №100 за него с екипа на ПСЖ. В заключителните минути на срещата Мбапе се разписа за втори път във вратата на Анже - 5:0.