ПСЖ счупи рекорд за най-много попадения в Шампионска лига

Снимка: Getty Images/Gulliver

1245 0

ПСЖ стана отборът с най-много реализирани голове в Шампионска лига след изиграването на четири срещи от груповия етап на Шампионската лига.

Парижани снощи нанизаха пет попадения във вратата на Андерлехт и вече имат общо 17 гола. До този мач рекордът принадлежеше на Манчестър Юнайтед, който през сезон 1998/99 се разписва в противниковите врати 16 пъти в първите четири мача.

Благодарение на снощния си успех ПСЖ влезе предсрочно в 1/8 финалите на съревнованието. Парижани нямаха никакъв проблем срещу Андерлехт, като още първото полувреме имаха два гола преднина след попадения на Верати и Неймар. През втората част Курзава се развихри и отбеляза хеттрик за разгромното 5:0.