ПСЖ победи трудно Монпелие с 2:0 дори без Лионел Меси

1175 0

Без Лионел Меси в състава си ПСЖ успя да победи гостуващия Монпелие с 2:0 в мач от 8-ия кръг на френската Лига 1.

14 минути след първия съдийски сигнал Идриса Гей откри резултата с хубав удар в горния ляв ъгъл на вратата. 180 секунди преди края на първото полувреме играчът във форма Андер Ерера нанесе страхотен шут от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

В началото на второто полувреме Килиан Мбапе падна за дузпа, но реферът не се впечатли и даде знак с ръка играта да продължи, въпреки бурните протести на парижани.

В 72-ата минута Неймар бе близо до това да удвои аванса на ПСЖ, но видя как ударът му мина близо до лявата греда на Монпелие.

Все пак в 89-ата минута Юлиан Дракслер успя да вкара втори гол в мача, с който донесе трите точки на парижани!