ПСЖ не сгреши срещу Мец в Лига 1

Снимка: Sylvain Lefevre/Getty Images

1129 0

Пари Сен Жермен не си позволи грешна стъпка срещу Мец и спечели гостуването си с 3:1 в мач от 34-тия кръг на френската Лига 1. За столичани отново страхотен мач изигра Килиан Мбапе, който вкара и двете попадения във вратата на домакините.

Мбапе откри резултата още в 4-ата минута със страхотен изстрел в левия ъгъл на вратата. В самото начало на второто полувреме Фабиен Сентонз изравни за Мец след удар с глава. В 59-та минута обаче Мбапе стреля от границата на наказателното поле и донесе успеха за ПСЖ. Мауро Икарди от дузпа в 89-ата минута оформи крайния резултат.

С победата ПСЖ вече има 72 точки в актива си и е с 2 точки и мач повече пред втория Лил. Мец няма победа в последните пет мача и е на десетата позиция в класирането на Лига 1 с актив от 43 точки.

Ето какво заяви президентът на ПСЖ за бъдещето на Мбапе.