ПСЖ изкопчи важна победа и се качи на върха

1249 0

Пари Сен Жермен постигна важна победа в 31-ия кръг на френската Лига 1. Парижани се наложиха с 3:2 в дербито с Олимпик Марсилия и се върнаха на върха във временното класиране, измествайки Лион от там.

Столичани не допуснаха загуба в класическото френско дерби от 2011 г. насам.

След скучен половин час игра на "Велодром", резултатът бе открит. Пайе центрира към Жиняк, който превзе вратата на Олимпик - 1:0. Само за пет минути ПСЖ се върна в мача, след като Блес Матюиди намери чудесно далечния ъгъл на Стив Манданда. Малко преди края на първата част Жиняк наниза втори гол във вратата на парижани, вдигайки трибуните на крака.

ПСЖ не губи време и възстанови равенството малко след подновяването. Точен бе Маркиньос след удар отблизо. Парижани стигнаха до пълен обрат, след като Жереми Морел си отбеляза автогол, притиснат от Ибрахимович в наказателното поле - 2:3.

До края гостите доминираха и създаваха по-добри ситуации пред противниковата врата. Наложи се Манданда да спасява своите от по-тежко поражение, след като направи две добри намеси, като в основата на положенията бе Ибрахимович. В 6-ата минута от продължението Андре Аю бе "възнаграден" с червен картон, а провинението му остана скрито за феновете.