Марсилия не пожали Ланс по пътя към първото място

1170 0

Олимпик Марсилия се върна в битката за титлата във Франция, след като се приближи на 2 точки от лидера Пари Сен Жермен. Марсилците постигнаха това след убедителен успех над предпоследния Ланс с 4:0. Мачът бе от 30-ия кръг в Лига 1.

Марсилия диктуваше играта през първото полувреме, но не успя да реализира положенията, които създаваше. Това се случи след почивката, като резервата Батшуай успя да се разпише още в 47-ата минута. Голът даде импулс в играта на гостите и в 67-ата минута те стигнаха до втори гол. Точен бе Ромао.

Пет минути по-късно и Андре Аю записа името си сред голмайсторите. Менди пусна успоредно на вратата, а нападателят подложи крак и мушна топката във вратата на съперника. В добавеното време Батшуай оформи крайното 4:0 с втория си гол в срещата.

След убедителния успех Олимпик е на трета позиция с 57 точки, с една по-малко от втория Лион. Ланс е предпоследен с 25 пункта.