Мощен ПСЖ се завърна към победите във Франция

1177 0

ПСЖ се завърна към победите във френската Лига 1 и се наложи над Страсбург като гост с убедителното 4:1. В предния кръг парижани бяха загубили от лидера в подреждането Лил.

Килиан Мбапе откри резултата с гол в 16-ата минута, а Пабло Сарабия покачи на 2:0 10 минути по-късно. Секунди преди края на първото полувреме Мойс Кийн се разписа за 3:0 след асистенция на Мбапе.

В 63-ата минута домакините от Страсбург намалиха изоставането си в мача с гол на Дион Сахи, но 15 минути по-късно Леандро Паредес оформи крайното 4:1 за ПСЖ.

Във временното класиране в Лига 1 отборът на Маурисио Почетино е на 2-ро място с актив от 66 точки. Първи е Лил с 69 пункта. До края на сезона остават 6 кръга.

По-рано днес пък се появиха информации, че Кристиано Роналдо ще замени Килиан Мбапе в ПСЖ!