Меси с шедьовър, а Мбапе с победен гол за успеха над Ница (ВИДЕО)

5705 0

ПСЖ стигна до измъчен успех над Ница в среща от деветия кръг на Лига 1. В герои за парижани се превърнаха вездесъщият Лионел Меси и включилият се от резервната скамейка - Килиан Мбапе, които вкараха по попадение през двете полувремена. За гостите пък бе точен Лаборде в началото на втората част, като попадението му държа драмата до последния момент.

По този начин парижани се изкачиха до върха във временното класиране, като прекият им конкурент - Олимпик Марсилия има с две точки по-малко. Ница пък е на 13-а позиция с 8 точки.

Срещата на "Парк де Пренс" не предложи огромно зрелище, но феновете видяха още едно невероятно попадение в незабравимата кариера на Лионел Меси. Той бе точен в 29-тата минута, когато изпълни безкомпромисно фаул около границата на наказателното поле.

Гостите обаче стигнаха до изравнително попадение след 120 секунди игра чрез Лаборде и по този начин "принцовете" трепереха до последно. Килиан Мбапе се превърна и в големия герой за столичани, след като оформи крайния резултат в 83-тата минута.

Първо полувреме:

През първите десетина минути не се намери кой да поеме инициативата в свои ръце и представянето на двата тима бе равностойно. Липсваха опасните положения към една от двете врати. Лео Меси опита от статично положение в 11-тата минута, но опитът му бе неточен.

Гол! Лионел Меси открива резултата в 29-тата минута, след като получи правото на статично положение на метри от границата на наказателното поле. Легендата бе съборен секунди по-рано от опитния Данте, тъй като аржентинеца оставаше на чиста позиция. Меси без да се замисля се нагърби с изпълнението на фаула, като след удара му не остави никакви шансове на Каспер Шмайхел! 1:0!

Само броени минути по-късно парижани отново получиха правото на изпълнение на фаул, който бе малко по-далеч от това, при което реализира Меси. Този път аржентинецът даде възможност на Неймар, но опита му премина над напречната греда.

Тези статични стрелби останаха най-интересните положения за 40-те минути, като през останалото време двата тима си прилагаха статично надлъгване.

Второ полувреме:

Втората част започва по възможно най-зрелищният начин, след като гостите съумяха да изравнят след буквално първия им удар по посока на противниковата врата. Това се случи в 47-мата минута, след като Лаборде бе съвсем забравен в наказателното поле и съумя покрай трима да засече центриране от десния фланг. 1:1!

В 74-тата минута парижани стигнаха до едно от най-чистите си положения през втората част, след като топката стигна до Килиан Мбапе, появил се от резервната скамейка, но френската суперзвезда не се справи с противниковите бранители.

Гол! Решението на Ница да играе в дефанзивен план не сполучи и допусна попадение в 83-тата минута. В онзи момент Мбапе се озова на точното място при подаването на Мукиеле, като звездата на френския национален отбор не остави шансове на Шмайхел! 2:1!

Стартови състави:

ПСЖ: 99. Донарума, 2. Хакими, 5. Маркиньос /к/, 4. Серхио Рамос, 26. Норди Мукиеле, 14. Хуан Бернат, 17. Витиня, 8. Фабиан Руис, 30. Лионел Меси, 10. Неймар, 44. Екитик

НИЦА: 1. Каспер Шмайхел, 26. Мелвин Бард, 4. Данте, 42. Матия Вити, 20. Атал, 99. Лемина, 8. Розарио, 10. Софиян Диоп, 16. Аарън Рамзи, 11. Рос Баркли, 24. Гаетан Лаборде