Мбапе успя да дублира победата на ПСЖ от Шампионска лига, но бранител открадна шоуто (ВИДЕО)

1081 0

ПСЖ победи с 2:0 и в Лига 1 през седмицата, след като в сряда със същия резултат се справи с Реал Сосиедад в първия 1/8-финал между отборите в Шампионска лига.

В съботната вечер парижани си тръгнаха с трите точки и от визитата на Нант, където парижани загубиха две и спечелиха вече три от последните си пет визити.

Днес попаденията паднаха след почивката, а домакините успяха да шокират колоса чрез Палоа в добавеното време на първата част. Тогава той успя да разстреля Донарума, но се оказа, че е имало засада при развитието на нападението.

В крайна сметка възпитаниците на Енрике се активизираха допълнително и стигнаха до два гола през второто полувреме. За първото дълго ще се говори, след като Ернандес реализира с мълниеносен удар от сериозна дистанция след час игра.

Мбапе не спира да бележи

Резервата Килиан Мбапе оформи от дузпа крайния резултат в 78'. Чрез този си гол френската легенда вече разполага с умопомрачителните 31 гола и 7 асистенции в рамките на 30 срещи през кампанията.

ПСЖ вече разполага с 14 точки преднина пред втория Ница. В следващия кръг приема седмия Рен, а Нант е на едва три точки от зоната на изпадащите.

Още: Килиан Мбапе взима легендарен номер в Реал Мадрид - не е седмицата

Карло Анчелоти отклони въпроси за Килиан Мбапе, но отговори на такива за Лука Модрич

Килиан призна, че напуска и Енрике подхвана Етан: Как братята Мбапе размяха съблекалнята на ПСЖ