Мбапе и Рамос изведоха ПСЖ до "класика" във Франция

5045 0

Френският гранд Пари Сен Жермен победи тима на Анже с 0:3 като гост в мач от 33-ия кръг във френската Лига 1.

В отсъствието на Лионел Меси и Неймар ПСЖ нямаше проблеми да стигне до трите точки, които почти на 100% им гарантираха титлата в първенството.

Килиан Мбапе, Серхио Рамос и Маркиньос отбелязаха попаденията на "Стад Ремон-Копа".

Мбапе отбеляза в 28-ата минута, звездата нанесе перфектен удар от границата на пеналтерията, за да се разпише - 0:1.

Серхио Рамос пък вкара от много трудна позиция в добавените минути на първото полувреме, скачайки високо, за да засече центриране и да прати топката мощно с глава в мрежата - 0:2. Ветеранът с марково изпълнение.

В 69-ата минута бе отменена дузпа за Анже. Осем минути по-късно Маркиньос вкара още един гол за парижани - 0:3!

В края на мача ПСЖ остана с човек по-малко на терена, след като 19-годишната резерва Едуар Мишу получи директен червен картон.

В подреждането ПСЖ е лидер със 77 точки - с 15 повече от втория Олимпик Марсилия, който победи Нант с 3:2. Парижани се нуждаят от една точка в оставащите пет мача, за да бъдат официално шампиони на Франция.

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

ПСЖ почти сигурно ще вдигне титлата във френската Лига 1 и тимът на практика доиграва кампанията. Парижани могат да станат шампиони още днес, ако победят 14-ия в подреждането Ница, който няма победа в последните си три мача.

Маурисио Почетино обаче няма да може да разчита на куп футболисти, които остават в лазарета. Сред тях са и двете звезди в нападение Лионел Меси и Неймар, като единствено Килиан Мбапе ще бъде в атаката на френския тим.

СЪСТАВ НА ПСЖ: Навас, Хакими, Маркиньос, Рамос, Керер, Бернат, Данило, Вайналдум, Ди Мария, Икарди, Мбапе