Мбапе дебютира по мечтан начин за ПСЖ (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

1224 0

Новата звезда на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе направи мечтан дебют за тима. 18-годишният нападател вкара гол в първия си мач за парижани - визитата на Метц, за победата с 5:1.

За разгрома на домакините допринесе и фактът, че те играха с човек по-малко повече от 35 минути.

ПСЖ има 5 победи от 5 мача от началото на сезона и е на върха в класирането. Метц е на дъното на таблицата.

ПСЖ откри в 31' чрез Кавани, на когото асистира рекордната покупка Неймар. Само 6 минути по-късно съперникът успя да изравни - след изпълнение на корнер и центриране в наказателното поле Ривиер с глава направи 1:1.

В 56' Метц остана с човек по-малко на терена, след като Беноа Асу-Екото фаулира грубо Мбапе и реферът на двубоя му показа директен червен картон. Ситуацията обаче бе спорна, след като повторенията показаха, че защитникът успя да играе с топката.

До края на двубоя столичани диктуваха случващото се на терена. Малко след изгонването на Асу-Екото ПСЖ вкара втори гол, дело на Мбапе. Отбраната на домакините не успя да изчисти добре топката и тя попадна у непокрития бивш играч на Монако. От границата на наказателното поле французинът отправи безапелационен изстрел и резултатът стана 2:1.

След това Метц се предаде и получи още 3 гола във вратата си. Разписаха се Неймар, Кавани за втори път и Лукас Моура.