Марсилия и Лион не излъчиха победител в дерби с дъжд от бутилки

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1352 0

Олимпик Марсилия и Лион завършиха при резултат 1:1 в двубой от шестия кръг на френската Лига 1. Мачът обаче ще се запомни предимно с неприятния инцидент в средата на второто полувреме, когато двубоят беше временно прекъснат. Причината е, че играчи на домакините започнаха да хвърлят бутилки и всякакви други предмети по противниковите футболисти.

Резултатът беше открит в 25-тата минута от Александре Лаказет, който беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение именно срещу него. В 44-тата минута Марсилия остана с човек по-малко, след като Ромен Алесандрини беше изгонен за нарушение срещу Матийо Валбуена.

Така се стигна до средата на второто полувреме, когато двубоят беше прекъснат за близо половин час. Футболистите се прибраха в съблекалните, докато обстановката се успокои.

Изравнителното попадение дойде в 69-тата минута, като точен бе Карим Рекик след изпълнение на корнер.

След този двубой Лион е на седмо място в класирането с актив от 9 точки, докато Марсилия е на 12-тата позиция със 7.