Ибрахимович разпечата Лопеш от втори опит

Снимка: Getty images/Gulliver

1833 0

В страхотен двубой Олимпик (Лион) и ПСЖ си размениха по един гол в дербито на 24-ти кръг от френската Лига 1.

Точни за двата отбора бяха Нджие в 31-ата и Ибрахимович в 68-ата минута о дузпа.

Шведският нападател прекъсна серията от 644 "сухи минути" на вратаря на домакините Антони Лопеш.

ПСЖ бе по-мотивираният отбор и търсеше победата през целия мач. Уникалните намеси на вратаря на домакините обаче сломиха парижани.

Златан Ибрахимович съумя да вкара в 7-ата минута при първата по-опасна атака за ПСЖ, но попадението бе отменено заради засада.

Олимпик отговори с греда на Тулисо в 11-ата минута, след плътен изстрел.

Феноменална намеса на Лопеш спаси Олимпик от сигурен гол. Ибрахимович навърза трима защитника и подаде на останалия сам срещу вратаря Кавани. Лопеш обаче скъси ъгъла и успя да избие в ъглов удар.

След нов корнер за ПСЖ Давид Луиш не успя с глава да оцели вратата от 3 метра в 22-ата минута.

Шансът се усмихна на Олимпик, който поведе в 31-ата минута с гол на Нджие. След центриране в наказателното поле Фекир му свали топката и той необезпокояван разстреля вратаря на гостите – 1:0.

Второто полувреме започна с натиск на ПСЖ, а Лопеш се прояви отново, избивайки страхотен изстрел с глава на Златан Ибрахимович в 50-ата минута.

3 минути по-късно вратарят отново отчая нападателя на ПСЖ, спасявайки нов негов изстрел с глава.

След още отлични намесвания на вратаря ПСЖ се добра до дузпа в 66-ата минута след фаул на Фекир срещу Верати. Зад топката застана Ибрахимович, но Лопеш отново спаси удар на шведския нападател.

Реферът обаче отсъди повторение на дузпата, заради това, че футболистите на Олимпик навлезнаха в наказателното поле преди изпълнението на наказателния удар.

От втори опит Ибрахимович не сгреши и възстанови равенството 1:1. А това бе първи гол във вратата на Лопеш след 644 „сухи” минути.

Така Олимпик (Лион) запазва лидерството си с 50 точки.

ПСЖ е трети с 48 точки, колкото има и Олимпик (Марсилия), който е с по-добра голова разлика.