Класически ПСЖ срази Страсбург и се изкачи на върха в Лига 1, Килиан Мбапе с гол и асистенция (ВИДЕО)

793 0

Френският гранд ПСЖ не срещна затруднения на свой терен и победи с 3:0 Страсбург в мач от 9-ия кръг на Лига 1.

Още в десетата минута Килиан Мбапе изведе парижани напред в резултата, след като се разписа от дузпа, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата. 180 секунди по-късно изравнително попадение на Лебо Мотиба бе отменено от ВАР заради засада.

След половин час игра Карлос Солер покачи на 2:0, а асистенцията бе дело на Мбапе, който развинти защитник в близост до аутлинията и след това извади кълбото към испанеца на първа греда, а той с едно докосване го прати в мрежата.

Крайното 3:0 бе оформено от Фабиан Руис в 77-ата минута, който отбеляза след подаване на Солер.

С класическата победа ПСЖ събра актив от 18 точки и така се изкачи временно на върха в Лига 1. Страсбург остана на 12-а позиция с 10 пункта. За Мбапе и компания предстои домакинство на Милан от груповата фаза на Шампионска лига - 25-и октомври, 22:00 часа!

*Четете всички последни новини от европейския и световен футбол в SportLive.BG!