Безапелационни Меси, Неймар и Рамос донесоха първия трофей на ПСЖ за сезона (СНИМКИ)

5097 0

ПСЖ постигна категорична победа с 4:0 над Нант, за да триумфира в надпреварата за Суперкупата на Франция. Възпитаниците на Кристоф Галтие не оставиха никакъв шанс на съперника и без да показват най-доброто от себе си съумяха да решат нещата в своя полза.

Резултата за "принцовете" откри Лео Меси след красива индивидуална изява. Преднината бе удвоена след страхотен пряк свободен удар на Неймар, а името си сред голмайсторите записа и Серхио Рамос. Крайното 4:0 оформи отново бразилецът от дузпа.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

Началните 15 минути 2-а отбора стартираха предпазливо. Парижани притежаваха топката в близо 80% от времето и отправиха 4 удари, които обаче не застрашиха особено противниковата врата. Сякаш от никъде в 10-ата минута символичните домакини уцелиха греда.

ГОЛ! ПСЖ продължи с набезите си в половината на съперника и това даде резултат. В 22-ата минута Неймар напредна с топка в крака и с дълъг пас изведе Лео Меси зад гърба на защитата. Аржентинецът напомни за безграничната си класа, като финтира стража Лафон и откри резултата. 1:0

Попадението сякаш стъписа отбора на Нант, който изгуби всякаква острота в действията си. "Принцовете" от своя страна продължиха атаките си по двата фланга на терена, но също не показаха игра на пълни обороти.

В 44-ата минута Меси отново блесна с прекрасно отиграване. Той собственоръчно извоюва загубена от Неймар топка, след което финтира 3-а футболисти на "канарчетата" и застана очи в очи с Лафон. Само липсата на дистанция и навременна реакция на 23-годишния вратар спасиха "жълтите" от втори гол.

ГОЛ! В 5-ата минута от първоначално добавените 3 Неймар удвои преднината на своя тим. Бразилецът получи шанс да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Той завъртя коженото кълбо по прекрасен начин в горния ляв ъгъл на вратата на Нант и не остави никакъв шанс на противниковия страж. 2:0

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

ГОЛ! Още с началото на втората част "принцовете" сложиха едната си ръка върху трофея. В 57-ата минута след центриране от левия фланг и последвало разбъркване, Серхио Рамос се озова с топка в крака, но с гръб към вратата. Опитният бранител не се посвени преди да засили кълбото с пета към вратата на противника, правейки резултата класически. 3:0

В последвалите минути изглеждаше сякаш и двата отбора доиграват сблъсъка. Краката на 22-ата футболисти натежаха, а темпото бе драстично понижено.

ГОЛ! Все пак на "червено-сините" се отдаде шанс да увеличат преднината си с още един гол и го направиха. Неймар се озова зад гърба на последния в защитата Жан-Шарл Кастелето, принуждавайки бранителя да го фаулира в пеналтерията. Камерунецът получи директен червен картон, а суперзвездата на ПСЖ беше безпогрешен от бялата точка (82'). 4:0

ПСЖ - Нант по ТВ: Къде да гледаме сблъсъка за Суперкупата на Франция?

Стартови състави:

ПСЖ: 99. Донарума, 3. Кимпембе, 4. Рамос, 5. Маркиньос, 2. Хакими, 25. Мендеш, 12. Витиня, 6. Верати, 19. Сарабия, 10. Неймар, 30. Меси

Нант: 1. Лафон, 12. Апия, 3. Жирото, 4. Палоа, 5. Чиривела, 10. Блас, 24. Коршиа, 2. Фабио, 17. Сисоко, 7. Гесан, 27. Симон

Шампионът на Франция за сезон 2022/23 и носителят на Купата на страната си дават битка на 30-хилядното съоръжение в Израел, на което по принцип играят Макаби Тел Авив, Апоел Тел Авив, Бней Йехуда, а понякога и националният отбор на Израел.

Тази вечер Кристоф Галтие, който замени Маурисио Почетино, ще направи официалния си дебют начело на парижани, но няма да може да разчита на Килиан Мбапе, който е наказан за срещата.