След обрат ПСЖ си спечели нов трофей (ВИДЕО)

1529 0

Отборът на Пари Сен Жермен си осигури нов трофей във витрината, след като победи с 2:1 Рен за Суперкупата на Франция. Двубоят се игра в китайския град Шенжен.

Парижани стигнаха до успеха след обрат, след като през първата част Адриен Хабу откри. През второто полувреме Анхел ди Мария и Килиан Мбапе обаче донсеха победата. Това е седма поредна Суперкупа за парижани и общо девета, като и двете постижения за рекордни.

Неймар пропусна срещата, тъй като изтърпява наказание. Освен това е ясно, че бразилецът иска да напусне клуба. Това стана ясно и днес, когато не се зарадва особено на успеха на своя тим и дори при победния гол не показа никакви емоции.

Новият шампионат във Франция ще стартира с двубой между Монако и Лион на 9 август. Рен гостува на Монпелие ден по-късно, а ПСЖ започва защитата на титлата си на 11 август с домакински мач срещу Ним.

А в кой момент бразилецът е решил да напусне сегашния си клуб вижте в този материал.