2 гола на Мбапе попариха Олимпик Лион и върнаха ПСЖ на върха в Лига 1

1667 0

Френският шампион Пари Сен Жермен надви Олимпик Лион с 2:4 като гост в дербито от 30-ия кръг на Лига 1. Звездата на парижани Килиан Мбапе отбеляза два гола за победата, която изпрати ПСЖ на върха в подреждането във френския шампионат.

Още в 15-ата минута Мбапе откри резултата за ПСЖ, а в 32-ата Данило удвои преднината на гостите, възползвайки се от асистенция на Маркиньос. В началото на втората част ПСЖ се добра до две бързи попадения - чрез Анхел ди Мария и отново Мбапе.

В 62-ата минута Слимани върна едно попадение за Лион. Осем минути по-късно Мбапе отстъпи мястото си на терена за Неймар. В 81' пък Корне вкара още един гол за домакините, но оставащото време се оказа недостатъчно за повече попадения.

Така ПСЖ излезе на първото място в Лига 1 с актив от 63 точки - колкото има и вторият Лил, който обаче е с по-лоша голова разлика. Олимпик Лион се нарежда на трето място с 60 точки.