За последно Реал Мадрид е нанесъл подобен шок на Емери, какъвто и Ливърпул в дербито

2229 0

Тежка вечер изживя Арсенал, начело с Унай Емери. "Артилеристите" записаха тежка загуба от Ливърпул с 5:1 в дербито на 20-ия кръг на Висшата лига и мърсисайдци ще зимуват със сериозна преднина на върха.

Само през първото полувреме играчите на Ливърпул отбелязаха 4 гола, а двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 4:1. Тези попадения напомниха позабравено чувство за мениджъра на лондончани Емери. За първи път от 2011 година негов тим получава 4 гола през първата част в двубои от всички надпревари. За последно това се случи, докато бе треньор на Валенсия, а Реал Мадрид вкара 4 за първите 45 минути. В крайна сметка срещата тогава завърши 6:3.

Освен това Арсенал губи за девети път с 4 гола или повече, като в 5 от случаите се е случило именно от Ливърпул. Роберто Фирмино пък се превърна в първия футболист, който вкарва хеттрик срещу Арсенал в първенството след Питър Крауч през 2007 година.

Съвсем наскоро пък Емери разкри защо от ПСЖ са отказали да привлекат Салах - вижте в този материал.