Воле от границата на наказателното поле е "Гол на месеца" в английската Висша лига (ВИДЕО)

1075 0

Попадение на Алан Сен-Максимен от Нюкасъл бе отличено за "Гол №1" на месец август в английската Висша лига.

Става въпрос за изпълнението на 25-годишния французин от 28 август, с което се разписа за 1:1 в 90-ата минута при гостуването на Уулвърхемптън, носейки точка в актива на "свраките".

"Вълците" бяха открили резултата в 38-ата минута чрез Рубен Невеш, а в 82-ата попадение на Раул Хименес бе отменено с ВАР заради нарушение в хода на атаката.

Така се стигна до последните секунди на "Молиню", в които една изчистена топка дойде на пътя на Сен-Максимен, а той не се поколеба да стреля от воле от границата на наказателното поле. Ударът му бе много премерен и влетя в долния ляв ъгъл на Жозе Са, който почти не помръдна.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Висшата лига отличи Ерлинг Холанд с награда след августовската "буря"!