Вдъхновен Лестър обърна Кристъл Палас и е все по-близо до Шампионска лига

1512 0

Английският гранд Лестър постигна много важен обрат над Кристъл Палас и спечели с 2:1 като домакин в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. "Лисиците" допуснаха ранен гол в срещата, но през втората част показаха вдъхновена игра, която затвърди мястото им в топ 4.

Още в 12-ата минута Уилфред Заха успя да изведе лондончани напред в резултата, възползвайки се от асистенция на Езе. В 50-ата минута обаче Тимоти Кастане изравни резултата и върна "лисиците" в мача. Десет минути преди края Джони Еванс намери Ихеначо, а той донесе победата на Лестър.

С успеха "лисиците" затвърдиха третото си място с актив от 62 точки - с четири повече от четвъртия Челси и със седем повече от петия Уест Хем. Шампионът Ливърпул е шести с 54 точки и изглежда все по-далеч от участие в Шампионска лига - за сметка на Лестър, който пет мача преди края изглежда като почти сигурен участник.